Bemutatkozás

 

Óvodánk 1975-ben nyitotta meg kapuit, ahol két csoportban folyik a gyerekek nevelése.

Batéból és a szomszédos Kaposkeresztúrról járnak óvodába a gyermekek. A bejáró gyermekek reggel-este iskolabusszal közlekednek.

 

Milyen a mi óvodánk?


Vidám, színes, barátságos környezet várja a gyerekeket nálunk. Csoportszobáink tágasak, korszerűen berendezettek, sokszínű gyermeki tevékenységre, ismeretszerzésre, mozgásra nyújtanak lehetőséget. Eszközfelszereltségünk jó és sokrétű.

Az udvari különálló épület egyik helyisége már évtizedek óta tornaszobaként is funkcionál. A szükséges tornaeszközök igen széles választéka áll rendelkezésre.

A szükséges felújítások és korszerűsítések folyamatosan megvalósulnak.

Az óvoda udvara és kertje gondozott, füves és betonos rész egyaránt rendelkezésre áll. Elrendezése ideális, céljaink megvalósításához gazdag játék és mozgáslehetőséget biztosít. Biztosított az adminisztrációs munkához a hely és a felszerelés, a nevelői szoba, a logopédiai és fejlesztő munkához szükséges külön helyiség is.

Az óvoda berendezése korszerű, esztétikus, jól karbantartott. Játékkészletünket, szemléltető-és fejlesztő eszközeinket rendszeresen bővítjük.

Könyvtárunk megfelelően biztosítja az óvónők önképzését, továbbképzését.

Könyveink, szakmai folyóirataink száma évről-évre növekszik.

Folyamatosan keressük a lehetőséget anyagi forrásaink bővítésére:

- élünk a pályázati lehetőségekkel és

- igényeljük a szülők segítségét.

 

Az óvodai nevelőmunkát két főiskolai végzettségű és két középfokú szakképesítést szerzett óvodapedagógus végzi. Munkánkat segíti csoportonként egy-egy dajka is.

 

Az intézményben a Néphagyományőrző Óvodai Program alapján végzik az óvónők a nevelőmunkát, melyet kiegészítettünk etnikai programrésszel is. E programok mellé remekül illeszkedik a 2009-ben bevezetésre került Kompetencia alapú oktatás is.

Az óvónőkre, szülőkre vár a feladat, hogy értékeink fennmaradjanak. A testület tanulni és tanítani szeretné az ősök bölcsességét, hazaszeretetét, humanizmusát, ami magába foglalja a másság elfogadását, a munka becsületét, a közösségért való tenni akarást is.

 

Mi a legfőbb célunk?


A gyerekek személyiségfejlődésének segítése, szeretetet, biztonságot és törődést nyújtó óvodai légkörben. Harmonikus fejlődésükhöz, sikeres iskolakezdésükhöz igyekszünk a legkedvezőbb feltételeket megteremteni.

Mottónk:  Kodály Zoltán szavaival:

 

„ Óvodáskorban a magyarság tudat alatti elemeinek beültetése, lassú kifejlesztése a feladatunk. Magyar mivoltunk épületének, mint egy a földalatti alapjait kell itt leraknunk. Minél mélyebbre épül a fundamentum, annál szilárdabb az épület.”

 

 

Hogyan neveljük gyermekeinket?


Fő alapelvünk a gyermekközpontúság, mindig többet, jobbat nyújtani a gyerekek számára. Csoportjainkban a gyerekek ismeretében, a sajátosságaiknak leginkább megfelelő módszerekkel segítjük fejlődésüket.

Gyermekeink sokféle játékot játszanak a nap folyamán, játékos módon szereznek tapasztalatot, ismeretet, fejlődnek képességeik.

Sokféle, számukra kedvelt ábrázolási technikával  ismerkednek meg, szívesen rajzolnak, festenek, agyagoznak, ragasztanak.

Fontosnak tartjuk, hogy környezetet szerető és védő  emberekké váljanak, ennek érdekében sokat sétálunk, kirándulunk, vizsgálódunk a természetben, kísérletezünk. Óvodai feltételeinket is úgy alakítjuk, hogy minél több saját élményt és tapasztalatot szerezhessenek gyermekeink.

A gyerekek sok dalt, mondókát, dalos játékot ismernek meg óvodánkban. Rendszeresen hallgatnak zenét, ismerkednek a hangszerekkel. A kommunikációs foglalkozáson sok verset tanulnak, naponta hallgatnak mesét és játszanak különböző anyanyelvi és drámajátékokat. Az egészséges életmódra nevelésre, mozgásfejlesztésre nagy hangsúlyt fektetünk.

Az óvodai mindennapokat színesítik az ünnepi programok, amelyekben a gyerekek örömmel vesznek részt.

A szülők felé nyitottak vagyunk, közös ünnepeink, kirándulásaink a jó kapcsolatunkat erősítik.

 

 

 

Zsalakó Ernőné

tagóvoda vezető